Vesetisztító gyógytea
|
Leírás és Paraméterek
Szálas gyógytea keverék
A mezei zsurló (Equisetum arvense) veseműködést javító hatású, ezáltal kövességben, húgyúti fertőzésekben is kiválóan alkalmazható. A csalán (Urtica dioica) ún. vértisztító és vízhajtó hatása révén távolít el a szervezetből folyadékot és bizonyos felhalmozódásra hajlamos anyagokat, továbbá, gyulladáscsökkentő tulajdonsága is van, ezáltal hatásos lehet ízületi betegségekben is. A vadárvácska (Viola tricolor) a húgyutak betegségeire (hólyaghurut, diszuria) pozitív hatással van, illetve gyulladáscsökkentőként is használatos: különböző gyulladásos tüdő- és bőrbetegségekre is használják évszázadok óta a népi gyógyászatban. A közönséges tarackbúza (Elymus repens), más néven ebgyógyítófű vagy tarack vízhajtó hatást eredményez, illetve ízületi panaszokra is alkalmazzák egyes országokban. A közönséges nyír (Betula pendula) jelentős vízhajtó és gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik. Mindemellett ajánlják külsőleg hajhullás és korpásodás ellen is, mely hatása a haj és a hajas fejbőr rendszeres öblítése által érhető el.
Ezek alapján a zsurlót, csalánlevelet, vadárvácskát, tarackbúzagyökeret és szárított nyírfalevelet tartalmazó gyógytea-keverékünk eredményes lehet a vese működésének serkentésében, ezáltal természetes „vesetisztítóként” is fogyasztható.
Használati javaslat:
A csészébe helyezett 3 g teakeveréket (csapott evőkanál) 2,5 dl forrásban lévő vízzel leforrázzuk. A forrázatot lefedjük, és 15 percig állni hagyjuk, majd kihűlést követően tetszés szerint ízesíthetjük. A főzetet fogyasztás előtt leszűrjük.
Figyelmeztetés:
Fogyasztása terhesség alatt, illetve 12 éves kor alatt nem ajánlott. Az ajánlott mennyiséget ne lépje túl.